NE ARAMIŞTINIZ ?

Çevre

Doğadaki tek izi; ışıltısı…

Doğadaki tek izi; ışıltısı…

2008 yılında üretim hatlarını yeniledikten sonra kendisine koyduğu sıfır kirlilik hedefine odaklanan Yorglass, uzun, özverili bir Ar-Ge sürecinin ardından geliştirmiş olduğu arıtma tesisini devreye almıştır.

Sıvı, katı ve gaz fazlarında “sıfır kirlilik” ilkesiyle çalışan arıtma tesisi ile Türkiye ve dünyada bir ilke imza atan Yorglass, Ege Bölgesi Sanayi Odası tarafından düzenlenen 2010 yılı EBSO Çevre Ödülleri kapsamında, Çevre (Altın) Ödülü kazanmanın gururunu yaşamıştır.

Sektörüne yön veren öncü kimliğiyle çevreye uyumlu üretim ve geliştirme çalışmaları yürüten Yorglass, dünyada ve Türkiye’de mikro aşındırıcılı dekor ve mat üretimi yapan firmalar arasında ‘Karbon Ayak İzi’ belgesini alan ilk firma olmuştur.

Çevre Dostu Yorglass

Çevre Dostu Yorglass

Sektördeki 45. yılında öncü rolünü güçlendiren Yorglass, çevresel sürdürülebilirlik alanında yaptığı çalışmalar ile de fark yaratmaya devam ediyor.

2018 Eylül ayında Bolu Valiliği, İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü ile Bolu Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği ‘Çevre Dostu Projesi” kapsamında gerçekleştirilen denetimleri de başarı ile tamamlayan Yorglass ‘Çevre Dostu Firma’ belgesi almaya hak kazandı.

Sektöre yön veren öncü kimliğiyle çevreye uyumlu üretim ve geliştirme çalışmaları yürüten Yorglass, çevre, iş sağlığı ve iş güvenliği konusunda saygın kurum imajını korumaya devam ediyor.

İlham kaynağımız doğayı önemsiyoruz…

Yorglass ‘Doğadan aldığımızı doğaya veriyor, gelecek nesiller için çalışıyoruz’ mottosu ile her yıl düzenli olarak ağaçlandırma etkinliği gerçekleştiriyor.